Girne Amerikan Üniversitesi


Girne American University.pngGirne Amerikan Universitesi Kampus.jpgGau Slider 17.jpgGirne American University2.jpgGirne American University3.jpgMillennium Building.jpgPanaroma1.jpgPanaroma2.jpgTh.jpg

Girne Amerikan Üniversitesi, Kuzey Kıbrıs'ın ilk Üniversitesi olarak, 1985 yılında Girne'de kuruldu. Üniversite yüksek eğitim seviyesiyle bağımsız, küresel bir üniversite olarak kuruldu. Bugün Girne Amerikan Üniversitesi kampüsleriyle uluslararası bir üniversite konumundadır.

Üniversite öğrencilerine üç farklı kıtada bulunan uluslararası kampüslerinde Amerikan Eğitim modelinde öğrenim sağlar. Üniversite aynı zamanda Kıbrıs, İngiltere ve Singapur kampüslerinde yaş gruplarının çeşitliliğine göre bir yaz okulu programı sunmaktadır.

Girne Amerikan Üniversitesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yükseköğretim Kurulu ve Türkiye Yüksek öğretim Kurulu tarafından tanınmakta olup ayrıca Uluslararası Üniversiteler Birliği üyesidir. GAÜ Karmi Kampüsü Karaoğlanoğlu, Girne şehir merkezine birkaç kilometre mesafededir.

Girne Amerikan Üniversitesi öğrencilerine servis hizmeti sağlamaktadır. Akademik yılın başında otobüs servis seferlerinin kalkış ve varış saatlerini ayrıntılı bir çizelge ile bildirir. Okul servisleri öğrencilerini evlerinden alıp gün bitiminde yine evlerine bırakmaktadırlar. Otobüslerin Karşıyaka, Çatalköy ve Lefkoşa'ya da seferleri bulunmaktadır. Her yarım saatte Üniversite servisinin Girne'den ve yurtlardan, Girne merkezine ve üniversiteye daimi bir sefer rotasyonu vardır. Üniversite yönetimi, sürücülerin profesyonel, servis programlarının ve saatlerinin öğrenciler için tamamıyla uygun olduğunun takibini yapmaktadır. Üniversite kulüplerinden sonra öğrenciler için servis bulunmamaktadır.

Öğrenciler, okul servisi haricinde özel taksi veya bazı firmaların öğrenciler, turistler yada büyük / küçük gruplar için sağladığı minibüs hizmetlerinden faydalanabilirler.Kuzey Kıbrıs'ta bazı şirketler her kesim için transfer hizmeti sağlamaktadır.

Kıbrıs'ta, bu firmalar arasından Pickup North Cyprus, ulaşım sektöründe senelerin verdiği tecrübeyle, taşımacılık anlayışına getirdiği yeni hizmet anlayışıyla diğer şirketlerden ayrılmaktadır. Firma her kesimden öğrenci, turist, küçük – büyük gruplar olmak üzere yolcularına en uygun fiyatlarla kaliteli transfer hizmeti sağlamaktadır.

Girne Amerikan Üniversitesi - Ercan Havaalanı Transfer Ücretleri

Ercan Havalimanı'ndan Girne Amerikan Üniversitesi'ne Havaalanı Transfer Ücretleri

  • Paylaşımlı Transfer Kişi Başı: 1 Kişi 29 TL | 2 Kişi 54 TL | 3 Kişi 75 TL | 4 Kişi 89 TL | 5 Kişi 99 TL
  • Özel Transfer Araç Başı: Taksi 1-3 Kişi 89 TL | Taksi 1-6 Kişi 119 TL
  • VIP Transfer (Limuzin ile): Taksi 1-3 Kişi 399 TL | Taksi 1-6 Kişi 530 TL
  • >
Taksi Transfer ücretleri hakkında daha fazla detay için lütfen buraya tıklayın.