Kıbrıs'ta Yapılabilecek Etkinlikler

Kıbrıs' ta Kuş GözlemciliğiKuzey Kıbrıs Özel Taksi Transfer

Neredeyse 50 yerli kuş türü de dâhil olmak üzere, ev sahipliği yaptığı 350 kuş türü ile Kuzey Kıbrıs hala nispeten, keşfedilmemiş yabani bir hayata sahiptir.

Kuzey Kıbrıs’ın benzersiz resifleri, balık çeşitliliği ve Akdeniz'in sıcak, kristal berraklığındaki suları, Kıbrıs dalgıçlar için harika bir hedef haline getirmektedir. Kuzey kıyıları boyunca pek çok kayalık resifleri mevcuttur.

Kuzey Kıbrıs, kuş gözlemcileri için çok cazip bir yerdir ve Avrupa'nın tek belirlenmiş Endemik Kuş Alanı olarak kuşların korunması için önemlidir. Kıbrıs kuş gözlemcileri için çok cazip bir yer olmakla birlikte Avrupa'nın tek belirlenmiş Endemik Kuş Alanı olarak da kuşların korunması için önemli bir yere sahiptir.


Kuzey Kıbrıs, Afrika ve Asya’da, kuzey üreme ve kışlama bölgeleri arasında yolculuk yapan kuşalar için önemli bir göç kavşağıdır. İlkbahar ve sonbahar göçü sırasında milyonlarca kuş Kuzey Kıbrıs’ı geçerken, kuşları gözlemlemek için en iyi zaman bu dönemdir.

Göç, Kuzey Kıbrıs'ta erken başlamaktadır. Nisan, çok sayıda göçün gözlemlendiği, yılın en iyi aydır.

Doğru sezonda, en iyi bölgelerde, olağanüstü sayılarda birçok çeşitte kuş türü görülebilir fakat büyük kuşlar her zaman hemen hemen her yerde ortaya çıkabilir. Kuzey Kıbrıs'ta özellikle kuş gözlemciliği, için uygun olan birçok alan mevcuttur.

Yılın farklı zamanlarında, kuş severler, turna sürüleri, gri balıkçıl, Küçük batağan, ve ak balıkçıl sürülerini gözlemleyebilirler.

Kuzey Kıbrıs Paylaşımlı Taksi Transfer

Lütfen dikkatle okuyunuz

  1. Havalimanına gidiyorsanız, adresinizden alınma saati, yolculuğunuzdan 1 gün önce 19:00 ile 21:00 arasında SMS ile bildirilir.
  2. Havalimanından alınacaksanız, çıkış kapısında karşılama, yolcu adı veya mtstur yazılı logo ile olacaktır.
  3. Paylaşımlı transfer için kişi başı 1 küçük ve 1 büyük valizden fazlası varsa lütfen belirtin. Bildirilmeyen ek valizler araca alınmaz.
  4. Yolculuğunuza saat kalana kadar revervasyon yapabilirsiniz.