Ercan Uluslararası Havalimanı


Ercan International Airport.jpgErcan International Airport 2.jpgErcan International Airport 3.jpgErcan International Airport 4.jpg

Ercan Uluslararası Havaalanı Kuzey Kıbrıs'ın büyük ana hava alanıdır. Ercan havaalanı Lefkoşa ve Gazimağusa arasında bulunmaktadır.

Girne'ye 30 dakika ve Lefkoşa'ya 20 dakika sürüş mesafesindedir.

Havaalanı, kahve dükkânları, gümrüksüz alışveriş mağazası ile geliş ve gidişlerde yolcularına en iyi şekilde hizmet vermek amacı ile yenilenmiştir.

Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Our Air, Bora Jet ve Pegasus Hava Yolları Ercan'a tarifeli ve charter uçuşlar düzenlemektedir. Aynı zamanda İngiltere ve diğer Avrupa ülkelerinden Kuzey Kıbrıs'a sık tarifeli ve charter uçuşlarda yapılmaktadır. Ercan Havaalanı'na tüm uçuşlar Türkiye üzerinden yapılmaktadır.

Kuzey Kıbrıs, ülkeye direk uçuşları kabul etmemektedir. Tüm uçuşlar teknik ve politik nedenlerden dolayı Türkiye üzerinden yapılmaktadır. Avrupa'dan Kuzey Kıbrıs'a tüm uçuşlar ilk olarak Türkiye'ye uğramak zorundadır.

Ercan havalimanında en sık kullanılan ulaşım hizmetleri, taksi, minibüs ve araç kiralama servisleridir. Bu servislerin tümü firmamız Pickup North Cyprus tarafından en uygun fiyatlarla sunulmaktadır. Fiyatlarımızı görmek için lütfen taksi transfer rezervasyon sayfasına gidiniz.

Lütfen dikkatle okuyunuz

  1. Havalimanına gidiyorsanız, adresinizden alınma saati, yolculuğunuzdan 1 gün önce 19:00 ile 21:00 arasında SMS ile bildirilir.
  2. Havalimanından alınacaksanız, çıkış kapısında karşılama, yolcu adı veya mtstur yazılı logo ile olacaktır.
  3. Paylaşımlı transfer için kişi başı 1 küçük ve 1 büyük valizden fazlası varsa lütfen belirtin. Bildirilmeyen ek valizler araca alınmaz.
  4. Yolculuğunuza saat kalana kadar revervasyon yapabilirsiniz.